Promowanie postów na FB

Portale społecznościowe, takie jak Facebook, są istotną częścią życia współczesnych ludzi, dającą wiele możliwości. Jedną z nich jest promowanie postów, między innymi w celu wypromowania swojej działalności, a także różnego rodzaju inicjatyw i innych pomysłów.

Główne zasady promowania postów

Promowanie postów na FB to wykorzystywanie postów utworzonych na stronie na Facebooku jako reklamy. Oprócz założenia strony na tym portalu społecznościowym, należy pełnić tam odpowiednią rolę, aby promowanie postów było możliwe. Istnieje możliwość wybrania szczegółów związanych z promowaniem, takich jak grupa odbiorców, czas trwania, czy też budżet. Posty promować można również za pośrednictwem menadżera reklam.

Z pewnością jedną z istotniejszych kwestii skutecznego promowania jest odpowiednie wybranie grupy odbiorców. Istnieje kilka opcji wybierania grup docelowych. Post może być więc nakierowany m. in. na:

• fanów
• fanów i ich znajomych
• inną wybraną grupę docelową (związaną np. z wiekiem czy lokalizacją)

W zależności od tego, jaki cel chcemy osiągnąć, grupa ta powinna być dobrana tak, by jak najlepiej spełniać nasze oczekiwania. Posty mogą więc być skierowane do fanów, gdy ich grono jest wystarczająco duże. Jeśli chcemy je poszerzyć, można trafiać również do ich znajomych. Kiedy zależy nam na trafieniu do ściśle określonej grupy docelowej, również mamy taką możliwość.

Popularne i ciekawe formy promocji na Facebooku

Promowanie postów na FB można podzielić na kilka podstawowych i najczęściej spotykanych form:

• Krótki tekst ze zdjęciem lub grafiką
• Filmik z krótkim tekstem
• Dłuższy tekst, do którego dodatkiem może być np. grafika

Odpowiedni dobór formy postów jest niezwykle istotny. Forma ta powinna być jak najlepiej dostosowana do grona potencjalnych odbiorów postów. Mówi się, że obecnie społeczeństwo ma tendencje do odbierania przekazu bardziej za pomocą obrazu, niż tekstu. Zauważalne jest to zwłaszcza w najmłodszych pokoleniach, które, dorastając, miały dostęp do komputera i Internetu. Promowanie na Facebooku może dotyczyć również różnych inicjatyw i projektów, a wtedy z pewnością warto zadbać o dobry jakościowo tekst, który bywa również głównym narzędziem promocji. Takie treści dobrze promować również za pomocą linków do innych stron.

Fajne posty na FB to z pewnością coś, co jest niezbędne dla osiągnięcia celów związanych z promowaniem. Na pewno warto mieć jakiś oryginalny i niesztampowy pomysł, który pomoże przyciągnąć uwagę odbiorców. Taki post powinien się wyróżniać wśród innych, gdyż konkurencja jest obecnie duża. Może to być krótki, chwytliwy, zaskakujący i zabawny tekst, który zapadnie odbiorcom w pamięci. Można również odpowiednio dopracować grafikę lub film, gdyż strona wizualna na portalach społecznościowych jest bardzo ważna.

Czy warto promować posty na Facebooku?

Promowanie postów na FB to rozwiązanie, które z pewnością może przynieść dobre rezultaty. Należy jednak wcześniej odpowiednio przemyśleć tę kwestię, właściwie wybrać grupę docelową, formę i treść takich postów. Wiele zależy również od tego, w jakim celu chcemy wypromować dany post. Promocja postów na portalach społecznościowych, takich jak Facebook, to nowoczesna i popularna obecnie forma reklamy.

Każdy zna ten adres ale dla poprawności posty można promować pod adresem: https://www.facebook.com/ 😉