Obligacje rządowe co to jest?

To po prostu obligacja skarbowa.

Obligacje rządowe co to jest? Nazywana jest rządową dlatego, że to właśnie władze państwa, konkretnie Minister Finansów odpowiada za sprzedaż tych papierów wartościowych.

Warto zwrócić na nie swoją uwagę, ze względu na bezpieczeństwo, Skarb Państwa odpowiada za pomyślność transakcji. Wiele banków identyfikuje lokatę jako produkt całkowicie bezpieczny zabezpieczonym w zakresie przewidzianym w ustawie o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym. Jednak upadłość konkretnego banku, w którym mamy ulokowane środki jest bardziej możliwa niż upadek banku centralnego. Upadek państwa.

To oznacza, że jest również bezpieczniejszym sposobem inwestowania od lokat. Skarb Państwa po określonym czasie wykupuje od nas obligacje i otrzymujemy równowartość naszych zainwestowanych środków-wraz z odsetkami, jest to wykup obligacji.

Ile mogę zainwestować.

Zaczynamy od inwestowania 100 zł i każda wielokrotność tej kwoty, bez limitów. Nie musimy martwić się o koszta, bo ich nie ma, nie zakładamy konta, nie ponosimy opłat za dyspozycję środkami.

Mamy możliwość wypłacenia środków w każdym momencie trwania umowy tzw. przedterminowy wykup. Niestety w tym przypadku opłacimy pewnego rodzaju karę, za wycofanie się z ustalonych warunków.

Jest to kwota od 0.70 gr do nawet do 2 zł przy okresach dłuższych np. 10-letnich. Zwracamy, tyle obligacji ile chcemy, nie musimy zamykać całej inwestycji. W czasie gdy pracują nasze środki, możemy zmienić warunki na obligacje nowej emisji.

Skarb Państwa po określonym czasie wykupuje od nas obligacje i otrzymujemy równowartość naszych zainwestowanych środków-wraz z odsetkami.

500+

Ciekawostką jest to, że oferta została poszerzona o specjalny produkt dla osób pobierających zasiłek 500plus. Są to konkretnie Rodzinne Obligacje Skarbowe.

Wiemy, że zasiłek jest świetną okazją na oszczędzanie. Szansę na start w przyszłość naszych dzieci. Jeżeli chodzi o obligacje rodzinne, możemy wykupić je na okres sześciu lub dwunastu lat.

Rząd proponuje nam różne produkty, od rodzinnego oszczędzania po produkty dla emerytów, lub osób chcących na emeryturę odłożyć. Od oprocentowania stałego po zmienne.

Add a Comment