Powierzchnie biurowe. Jak wynająć?

Wynajmując powierzchnię biurową, należy pamiętać o tym, że przez najbliższych kilka miesięcy, a nawet lat będzie ona stanowiła miejsce pracy określonej grupy ludzi. W związku z tym decyzja powinna być podparta gruntowną analizą możliwości finansowych i planami rozwojowymi firmy.

Trzeba dokładnie przyjrzeć się zasobom ludzkim, które mają stworzyć przedsiębiorstwo, zagospodarować im odpowiednie warunki do pracy, tak by sprzyjały nie tylko kontaktom między pracownikami, ale również w relacjach z klientami.

Dzięki sprawdzeniu wielu możliwości i wyeliminowaniu niekorzystnych można skupić się na rozwiązaniu, które powinno być najkorzystniejsze. Jest wiele aspektów, które należy wziąć pod uwagę, decydując się na wynajem biura. Z punktu widzenia płatnika najważniejsze będą:

  • cena wynajmu– jest to wartość, która co miesiąc będzie wliczana w koszty firmy, a tym samym będzie pomniejszała,
  • warunki wynajmu– są zawarte w umowie i dotyczą okresu najmu, zasad korzystania z pomieszczeń, okresu wypowiedzenia i terminów opłat,
  • dostosowanie biura do potrzeb firmy– są to wszystkie prace związane z wystrojem wnętrz oraz dopasowaniem ich do wizerunku wynajmującej firmy, zmiany związane z zagospodarowaniem lokalu, przeróbki uatrakcyjniające pomieszczenia
  • zagospodarowanie terenu– w przypadku kontaktów z klientami niezwykle istotne jest wygląd zewnętrzny i lokalizacja biura, ponieważ ma to wpływ na postrzeganie firmy.

Dla zatrudnionych pracowników lokal musi być przyjazny i być tak skonstruowany, aby warunki pracy były najlepsze. W związku z tym należy zadbać o:

  • metraż biura– każdy z pracowników musi mieć odpowiedni metraż, aby mógł w komfortowych warunkach wykonywać powierzone obowiązki,
  • liczba pomieszczeń– szczególnie istotna w przypadku, kiedy pracownicy pracują w grupach, które muszą mieć miejsce do wspólnej pracy,
  • lokalizacja– jest istotna, ze względu na dojazd do firmy, dlatego dostępność komunikacji miejskiej i konieczna liczba miejsc parkingowych ma kluczowe znaczenie.

Dobrze skonfigurowane wszystkie elementy dotyczące powierzchni biurowej, pozwolą przyjemnie korzystać z zalet wynajmowanego miejsca.

Add a Comment